16 פרויקטי פינוי בינוי בפתח תקווה

בעיר פתח תקווה כיום ישנם מספר פרויקטים להתחדשות עירונית בהובלת כרמים, המנהלת המרכז את הנושא בעירייה. ריכזנו כאן 16 מהפרויקטים המובילים בעיר:

 1. פינוי בינוי ברמת ורבר – שכונת רמת ורבר שבה מעל 10 אלף תושבים הגרים בקרוב לארבע אלף יחידות דיור שנבנו בעיקר בשנת החמישים עד השבעים של המאה הקודמת. יתרונות השכונה היא במצב הפיזי הסביר של בתים רבים בתוכה וקרבה לשכונות חזקות בעיר כמו גם למרכז העיר, לבית החולים, לקניון ולפארק פ"ת, גם בתוך השכונה יש פארק עירוני שנתפס כאי ירוק. השכונה היא שכונה שקטה מצד אחד ומצד שני ממקומות על ציר תנועה חשוב שבעתיד יכיל גם קו רכבת קלה, גם בתוך השכונה עצמה ישנה תחבורה ציבורית מפותחת יחסית. הרבה דיירים מעוניינים בהתחדשות עירונית אך יש לא מעט בעלי נכסים שאינם גרים בשכונה עצמה.
  תוכנית ההתחדשות שואפת ליצור ציר ירוק במרכז השכונה עם הרבה שטחים ומבני ציבור בעוד שהיא מנתבת את הבניה הגבוהה לז'בוטינסקי ושוליים של השכונה. דווקא באזורים המוצלחים יותר העירייה מעוניינת להגביל את פרויקטי הפינוי בינוי כדי לשמור על האופי השקט של השכונה. מה שכן, השאיפה היא לחדש את מבני הציבור וליצור יותר עירוב שימושים, לסדר את המדרכות ושבילי האופניים כדי להקל את התנועה מתוך השכונה אל צירי התחבורה וקו הרכבת שבסביבתה.
 2. שכונת יוספטל – בשכונת יוספטל נבנתה תוכנית פינוי בינוי מובילה בפתח תקווה שמטרתה לשדרג את השטחים הציבוריים, לחזק את התשתיות ולהוסיף מבני ציבור. בין הרחובות הכלולים בתוכנית: השומר, ותיקים, ברנר, מסריק, בת שבע, ויסבורג, אסתר המלכה, שאול המלך, יבנה, קדושי פרהוד, שמחה הולצברג, הרב חנזין ובר גיורא.
 3. רחוב אורלוב  – בתחילת רחוב אורלוב ובסמיכות לרכבת הקלה 2 בניינים עם 24 דירות אמורים להפוך לשני בניינים עם 88 יחידות דיור בשינוי די קיצוני.
 4. מתחם הרמן פוגל – במתחם הממוקם בין רחובות פינסקר, מבצע קדש ודב ימיני יפונו 184 דירות ויבנו 700 דירות במקומן על שטח עצום של 24 דונם עם שטחי מסחר, שטחים ציבוריים, מוסדות חינוך ועוד.
 5. רחוב צלאח שלום בשכונת עמישב – הריסה של 60 דירות ובנייה של 245 דירות במקומן.
 6. פינת הרחובות קפלן – ז'בוטינסקי –  3הריסת שלושה בניינים עם 48 דירות והקמה של שני מגדלים במקומם עם 192 דירות לצד החרבת בית ספר קפלן, בניית גני ילדים ושדרת מסחר עם שלוש קומות של משרדים.
 7. פינת ז'בוטינסקי קרול – מתחם שלום אש, מתחם אשר יכלול 750 דירות חדשות המתפרסות על 5 מגדלים בני כ-31 קומות בכל בניין. במגדלים חניות תת קרקעיות, כאשר כל השטח העילי יהיה משותף לטובת פארק רחב ידיים.
 8. יהלום 1 – הריסת הבניין הישן ובנייה של חדש במקומו
 9. רחובות צפת, טבריה ושבט דן בעמישב – הריסת  בנייני שיכונים הכוללים 54 דירות ובנייה של 220 דירות במקומן בשני מגדלים בני 18 ו-25 ושני בניינים בני 10 קומות.
 10. עזרא ונחמיה 1-5 – הריסה של 4 מבנים קיימים ובנייה של 2  מגדלים בני 17 קומות כל אחד ושני בניינים בני 8 קומות עם קומת מסחר.
 11. יצחק שדה 34 – הריסה ובנייה של מגדל בן 19 קומות.  
 12. אורלוב 90 – 104 – מה שמכונה פרויקט כיכר התרבות. מדובר על שני מגדלים בני 27 קומות ששלוש מתוכן מיועדות למסחר ותעסוקה, גן ילדים ומועדון דיירים.
 13. ז'בוטינסקי 19 פתח תקווה –  שני מגדלי מגורים בני 25 קומות כולל קומת מסחר וקומת משרדים ולצידם בניין פנימי דרומי בן 10 קומות.
 14. בצייב – רינגלבלום – הריסת הקיים ובניית 4 מבני מגורים בני 9 קומות ועוד מגדל בן 23 קומות.
 15. רחוב קרול – הריסת 5 מבני מגורים הכוללים 96 דירות בצורת "רכבת", ובניית 3 מגדלים חדשים: שני מגדלים בני 26 קומות מגורים+גג,‏ ומגדל אחד בן 27 קומות מגורים +גג. הכל מעל קומת מסחר ושתי קומות תעסוקה. בנוסף יוקם חניון תת קרקעי ויוקצה שטח לטובת בניית בית ספר.
 16. 16.   רחוב אנסקי פתח תקווה – בניית 3 מגדלים של 37 קומות , 20 קומות ו16 קומות וכן בנייה מרקמית של 8 קומות.

בין החברות שלוקחות חלק בפרויקטים ניתן למצוא את:
https://grofit.co.il ואת https://www.ophirbuilding.com