פינוי בינוי במרכז

אזור המרכז בישראל תמיד נחשב לאזור המושך ביותר, החל מערים כמו תל אביב הנחשבת למוקד עלייה במגוון תחומים ועד לאזורים ירוקים וערים יחסית קטנות. בשנים האחרונות תנופת הבנייה באזור המרכז הולכת וגדלה, החל מפרויקטים שנבנים על קרקעות חדשות ועד לפרויקטים בסגנון התחדשות עירונית. מבין הפרויקטים בסגנון התחדשות עירונית, פינוי בינוי של יחידות דיור ישנות באזור המרכז נחשב לפרויקט פופולרי במיוחד ורושם הצלחה גדולה וביקוש גובר. לצד הבנייה המאסיבית, אל לשכוח שבאזור המרכז מתקיימת בשנים האחרונות בנייה אינטנסיבית של קווי הרכבת הקלה, מה שהופך את הביקוש למגורים במרכז להרבה יותר גבוהים מבעבר. אחת החברות המובילות בתחום היא חברת https://www.engelinvest.co.il/

פינוי בינוי בחולון

העיר חולון תהינה גם היא אחת מהערים שיחנכו בקרוב קווים לרכבת הקלה, כשלצידה אמורים להיבנות תחת פרויקטים של פינוי בינוי עוד מאות יחידות דיור חדשות. אחד האזורים שאמורים לקבל מתיחה מחודשת בעיר יהיה מתחם יוספטל ושכונת ג'סי כהן. התוכנית אמורה לכלול פינוי של כ-500 יחידות דיור ישנות והקמה של כ-1,300 יחידות דיור חדשות. אבל לא רק יחידות דיור יוקמו בסמוך לקווי המטרו בעיר, אלא גם בנייה של מרכז תעסוקה שישתרע על גבי 20,000 מטר מרבוע.

שכונה נוספת שתהנה מפרויקטים בסגנון פינוי בינוי תהיה שכונת תל גיבורים, שם ייהרסו מעל ל100 יחידות דיור ישנות בחמש מבנים שונים וייבנו מגדלי מגורים בני 8 עד 27 קומות. לשכונה אמורים להתווסף כמעל ל-400 יחידות דיור חדשות על שטח של 30 דונמים.

פינוי בינוי בבת ים

גם העיר בת ים נחשבת לאחת הערים בהן קיימת תנופת בנייה אדירה, אי אפשר שלא להתעלם מכמות העצומה של תוכניות הפינוי בינוי בעיר וההתחדשות העירונית המורגשת במרבית האזורים בעיר. אחד מהפרויקטים המעניינים בעיר מתחם הרב לוי, בו קיימות כיום מעל 400 יחידות דיור ב27 בניינים ישנים ולצידם מבני ציבור ושטחים פתוחים. את כל אלו אמורים להחליף 16 מבני מגורים חדשים ומעל ל1,500 יחידות דיור. לצד לכ אלו אמורים להשתלב גם שטחי תעסוקה ומסחר שישתרעו על כ-51 דונמים.

מתחם נוסף של פינוי בינוי בעיר בת ים יהיה במתחם חלמית, שם אמורה להתפרש תוכנית פינוי ביוני על פני שטח של מעל ל90 דונמים. התוכנית כוללת הריסה של מעל ל-450 יחידות דיור חדשות ובמקומן יוקמו קרוב ל2,00 יחידות חדשות! כמובן שהבנייה המחודשת תכלול בתוכה שטחי לצורכי הציבור, שטחי תעסוקה, מסחר וכמובן שידורג של התשתיות בעיר.