אהבה

אהבה מה זה? כמה רומנים נכתבו אליה, כמה מדברים אליה? כמה כמהים לה?האם אותה אהבה שאנחנו  מכירים היא אהבה אמיתית? או שזה משהו אחר לגמרי שאנחנו לא מבינים מה זה בכלל. משהו כמו שמלמדים בני ברוך ?

אני לאורך החיים שלי תהיתי מה זה אהבה, בהתחלה היה נדמה זה קשר רומנטי בין גבר לאשה וכל כך רציתי להאמין שזה קיים ולא נגמר כמו ברומנים שקראתי, בנוסף התחלתי לחקור מה זה אהבה מזוויות אחרות, מילדות זוכרת את עצמי ילדה שתמיד נמשכת אחרי המושג הזה אהבה, ילדה שרצתה לאהוב, ושיאהבו אותה ולא הבינה לעיתים למה כשהיא פתוחה ומוכנה לתת אהבה לכולם, דוחים אותה , משתמשים בה וחושבים שהיא שונה חייזרית משונה,סוג של פראירית.

אדם שבמהות שלו יש אהבה מאוד קשה לו לחיות בעולמנו האכזר הוא רוצה לאהוב ולתת ורוצה שעולם גם יחזיר לעיתים זה לא קורה ומשוטט בעולם עם אהבה שלו בודד ומוזר, נתקע בקירות של לב אטום של רוב אנשים שלא מרשים שאהבה תכנס לליבם, לעיתים אומרים אהבה זה לחלשים, אהבה זה לילדים וניאיבים אנחנו חזקים ומבינים שהיא לא קיימת.

בעולם אטום אכזר המשכתי לחפש אחרי אהבה גם רומנטית וגם אהבה נוספת שלעיתים יקום נותן לך מלטף אותך מוביל אותך בדרך אליה, מנסה לכוון למקום שכן תמשיכי בחיפוש אחרי אותו רגש מדהים וממלא רגש של אהבה אמיתית.

הלב שלי נשבר שוב ושוב אבל המשיך לחפש משהו מעבר , המשיך לחפש אהבה.אחרי חיפושים אין סופיים מצאתי משהו שדומה לזה, מצאתי שיטה שמדברת על אהבה על אותה אהבה שחיפשתי , שבכלל זה המטרה בכלל לאהוב מעל ההבדלים, וזה חוכמת הקבלה, ואהבת לרעך כמוך .יש  ממש שיטה שאפשר להתפתח אתה ולהעמיק באהבה, ואז התחלתי ללמוד וקיבלתי המון אהבה מאנשים שלמדו איתי הם עטפו באהבה ואני גיליתי בעצמי כוחות להיות אני האמיתית .

 התחלתי ללמוד ולהבין שאותה אהבה שחשבתי לא חיפשתי זה לא בדיוק זה וזה ברובד יותר עמוק ואני בכלל לא אוהבת ואם אני אוהבת אז כדי שהיה לי נעים שאני ארגיש טוב עם עצמי,ואני שחשבתי שאני הכי אוהבת בעולם גיליתי את עצמי שונאת ורוצה שיאהבו בכל מחיר לקבל לעצמי את האהבה.

 לאורך הלימוד כשעוברים שנים מבינים את משמעות האמיתית של אהבה והיא לעשות לחבר טוב לא משנה מה אתה מרגיש,לא לחשוב אל עצמי בכלל, רק לתת בלי תמורה,בהתחלה זה מאוד קשה לתפיסה ומושג האהבה משתנה, אבל אם הזמן זה מופנם ואם יש דוגמאות של אנשים שעושים את זה אז יותר קל ,את מבינה את אפסותיך ורצון שלך למצוא אהבה אגואיסטית ורוצה להיות כמוהם, שנותנים את הכל למען גילוי של אותה אהבה, ואם יש לך מזל אז את מצליחה לתת באותה צורה ואז נוצר קשר , נוצר חיבור אמיתי , חיבור של אהבה, חיבור שבו אדם האחר חשוב לך הרבה יותר מעצמך, זה נראה לי אהבה אמיתית, לתת לאחר, לראות את האחר ולא את עצמך ועם כל אחד מאתנו במקצת יקיים את זה אולי נרגיש משהו ממלא אותנו, אותו כוח עליון אותו כוח הטבע שאוהב אותנו אהבה אין סופית אנחנו פשוט לא מרגישים אותה,מכיוון זה נסתר מאתנו בכבלים של אהבה עצמית.

מקום שלא מוכן לתת לאחר, לא מוכן להזדהות עם אחר,מקום שרוצה לנצל את האהבה של האחר אותו מקום שכובל אותנו ומסתיר מאתנו את האהבה אמיתית, אותו מקום קשה כמו אבן ,מקום לא מרגיש, מקום מת ,אבל בני ברוך מלמדים על שיטה שפותחת את אותו מקום מת ועושה ומחייה אותו, לאורך השנים אדם עובר תהליכים שהופכים את הלבבות הקשים ביותר לרכים ומלאה אהבה